Bugun...İŞTE HAYATIMIN HİKAYESİ

Tarih: 09-02-2017 02:46:17 Güncelleme: 09-02-2017 02:50:17 + -


HAYATIMIN HİKAYESİ İKİ KAFADARIN ATI SATIN ALMASI İLE BAŞLADI...


İŞTE HAYATIMIN HİKAYESİ

HAYATIMIN HİKAYESİ İKİ KAFADARIN ATI SATIN ALMASI İLE BAŞLADI

 

Soylu bir ata paraları yetmediği için 'sıradan' bir at alan iki kafadar, aldıkları at (hayatım ) sayesinde darphane gibi para basmaya başladı...

 

İKİ ARKADAŞ ORTAK BİR AT ALMAYA KARAR VERDİ

 

İki arkadaş 2006 yılında ortak bir at almaya karar verdi. Bütçelerine uygun bir at bulma umuduyla Karacabey Tarım İşletmelerindeki ihalelere katıldılar. Ancak katıldıkları bütün ihaleleri kaybettiler. Mehmet Çelik ve Fethi Doğan; "Bizim toplam 6-7 bin liramız vardı. O paraya soylu bir at bulmak neredeyse imkansızdı. İhalelere katılıyorduk ama rakamlar o kadar yükseliyordu ki. İhalelerin bize kalmaması üzerine moralimiz bozuldu.

 

 

 

At sahibi olma umudumuz azalmaya başlamıştı ki babası 'Şövalye' annesi '112 Zehra' olan hayatım isimli arap atının uygun fiyata satılacağını duyduk. İhaleye girdik, at soylu olmadığı için katılım çok azdı. At bütçemize uygundu fakat hem dişiydi hem de soylu değildi. Kendi aramızda durum değerlendirmesi yapıp 'En kötü ihtimalle kısrak olarak besleriz' diye düşündük. İhale bize kaldı Hayatım'ı 6 bin liraya aldık. Ancak çevremizden olumsuz eleştiriler almaya başladık. At soylu olmadığı için yarışlarda başarılı olamayacağını söylüyorlardı.

 

SATMAYI DÜŞÜNDÜK

 

Satmak istesek bile alıcısını olmayacağından emindik. Bu yüzden beslemeye devam ettik. Aradan zaman geçtikçe at büyümeye ve güç toplamaya başladı. Büyük atlar karşısında yenilip ezilmesin diye belli bir süre yarışlara yazdırmadık.

 

VE HAYATIM YARIŞLARA BAŞLADI...

 

Aradan bir ay geçtikten sonra 800 metrede koşmak için yarışa yazdırdık. Hayatım o yarışta altıncı oldu. Bir ay sonra tekrar 800 metre çim pist yarışına yazdırdık ve hayatım bu yarışta da beşinci oldu. Hayatım iyi yerlere geleceğinin sinyallerini vermeye başlamıştı. At bize ışık verdikçe biz daha çok at ile ilgilenmeye başladık ve on gün sonra 1200 metre kum pistinde Hayatım ilk birinciliğini kazandı. Sonraları katıldığı birçok yarışta yine birincilikler elde etti. Tabi bunların en önemlisi Ankara'da ki Anadolu Tarım İşletmesi Koşusu'ydu. Koşunun net favorisi Kafkaslı'yı geride bıraktı herke tarafından tanınan şampiyon atlar arasına girdi.

 

İŞTE HAYATIMIN KAZANDIRDIKLARI

 

Hayatım şimdiye kadar koştuğu 45 yarışın 19 unu birinci olarak bitirdi. Tüm tabelaları ile 3 milyona yakın kazandırdı. O anneden olan yavrular 150-200 bin liraya satılmaya başlandı. Bu biraz şans,biraz da Allah vergisi...
Bu haber 227 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AT YARIŞI Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • Best 20 Skill
  Best 20 Skill
 • KAZANMA HIRSI BUDUR
  KAZANMA HIRSI BUDUR
 • CARLES PUYOL CENTİLMENLİĞİN KRALI
  CARLES PUYOL CENTİLMENLİĞİN KRALI
 • KOLAY SPOR
  KOLAY SPOR
 • Futbolda Komik Anlar
  Futbolda Komik Anlar
 • Antalyaspor 2-1 Aytemiz Alanyaspor maç özeti
  Antalyaspor 2-1 Aytemiz Alanyaspor maç özeti
 1. Best 20 Skill
 2. KAZANMA HIRSI BUDUR
 3. CARLES PUYOL CENTİLMENLİĞİN KRALI
 4. KOLAY SPOR
 5. Futbolda Komik Anlar
 6. Antalyaspor 2-1 Aytemiz Alanyaspor maç özeti
VİDEO GALERİ
YUKARI